تبلیغات
وبلاگ تخصصی سازه های ریلی

وبلاگ تخصصی سازه های ریلی
هر انچه که از راه آهن می خواهید بدانید . 
نظر سنجی
با توجه به جمیع جهات ( فنی و اقتصادی)، سرعت مناسب برای قطارهای پر سرعت در ایران را چقدر می دانید؟

صفحات جانبی
در سال های اخیر بحث توسعه خطوط ریلی پرسرعت در کشور، به یکی از دغدغه های مسئولین حمل و نقل، تبدیل گردیده است. مطالعه در زمینه هندسه خطوط ریلی پرسرعت از آن جهت که ساخت خطوط پرسرعت، بخش عمده ای از هزینه های کلان ایجاد یک مسیر را به خود اختصاص می دهد، ضروری است. هم چنین پژوهش در زمینه هندسه خطوط ریلی پرسرعت این امکان را می دهد که با تجربیات دیگر کشورها در این زمینه آشنا شد و در آینده بتوان مدل بومی خطوط پرسرعت مناسب کشور را، چه از جهت فنی و چه از جهت اقتصادی، طراحی کرد.
هندسه خطوط ریلی عمدتا شامل عرض خط، شعاع قوس های افقی و قائم، قوس انتقال و بربلندی و مشتقات آن اعم از کسری و اضافه بربلندی و شیب اعمال بربلندی می باشد.
در این مقاله در زمینه ساخت خطوط، از آیین نامه های اتحادیه اروپا، سوئد، راه آهن ایالات متحده )آرما( و نشریه 394 و هم چنین از تجربیات کشورهایی هم چون سوئد، ژاپن، آلمان و فرانسه استفاده شده است و نیز در نهایت مقایسه ای بین آن ها ترتیب داده شده است.طبقه بندی: مقالات ،
برچسب ها: هندسه خطوط پرسرعت، شعاع قوس ها در خطوط پرسرعت، بربلندی در خطوط پرسرعت، سعید مجیدی پرست،
[ چهارشنبه 19 خرداد 1395 ] [ 03:46 ب.ظ ] [ سعید مجیدی پرست ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با نوجه به سابقه کم مهندسی راه آهن در ایران و نبود مرجعی برای دسترسی به مطالب علمی در این زمینه ،ما چند تن از فارغ التحصیلان رشته مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت تصمیم به راه اندازی این وبلاگ گرفتیم .امیدواریم با پیشنهادات خود ما را یاری رسانید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

تماس با ما