تبلیغات
وبلاگ تخصصی سازه های ریلی

وبلاگ تخصصی سازه های ریلی
هر انچه که از راه آهن می خواهید بدانید . 
نظر سنجی
با توجه به جمیع جهات ( فنی و اقتصادی)، سرعت مناسب برای قطارهای پر سرعت در ایران را چقدر می دانید؟

صفحات جانبی
توجه و احترام به آداب و رسوم مذهبی و اعتقادی آحاد جامعه، یکی از حقوق اساسی آنان به شمار می رود. در بین 4۹ کشور مسلمان نشین دنیا، ایران تنها کشوری است که با توجه به این موضوع و اهمیت اقامه نماز، در برنامه ریزی حرکت قطار های آن، توقف جهت ادای این فریضه در نظر گرفته می شود. به جهت آن که از سویی احداث، نگهداری و بهره برداری نمازخانه ها و تاسیسات وابسته به آن هزینه بر بوده و از سوی دیگر زمان توقف قطار در ایستگاه های نماز دارای محدودیت است، ظرفیت نمازخانه و تاسیسات مرتبط باید به نحوی پیش بینی گردد که ضمن افزایش حس رضایتمندی مسافران از خدمات ایستگاهی راه آهن و فراهم آمدن امکان اقامه توأم با آرامش نماز ، برای تمامی نمازگزاران و جلوگیری از تاخیرهای ناخواسته ی قطار، هزینه های فوق الذکر به حداقل و بهره وری فضا به حداکثر برسد.
در پژوهشی که با حمایت اداره کل ساختمان و تاسیسات راه آهن ج.ا.ا و با همکاری مهندسین مشاور توسعه اعتماد کار آفرین در سالهای 13۹2 و ۹3 صورت پذیرفت، رفتار 4706 نفر از مسافران محور تهران- مشهد در خصوص اقامه نماز، در سه وعده ی مختلف نماز و به تفکیک جنسیت مورد بررسی قرار گرفت و پس از بررسی استانداردهای مختلف داخلی و خارجی، تحلیل نتایج برداشتهای میدانی و ارزیابی میزان رضایت مسافران بر اساس مطالعات پرسشنامه ای، معادله ای جهت محاسبه مساحت بهینه نمازخانه در یک ایستگاه نماز پیشنهاد گردید. مقاله حاضر چکیده ای از روش محاسبه و نتایج این مطالعات را ارائه می دهد.طبقه بندی: مقالات ،
برچسب ها: مساحت نمازخانه، نمازخانه راه آهن، ایستگاه نماز، قطار و نماز، سعید مجیدی پرست،
[ چهارشنبه 19 خرداد 1395 ] [ 04:37 ب.ظ ] [ سعید مجیدی پرست ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با نوجه به سابقه کم مهندسی راه آهن در ایران و نبود مرجعی برای دسترسی به مطالب علمی در این زمینه ،ما چند تن از فارغ التحصیلان رشته مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت تصمیم به راه اندازی این وبلاگ گرفتیم .امیدواریم با پیشنهادات خود ما را یاری رسانید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

تماس با ما